BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Sahillerde Bayram Sonrası Temizlik


Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, geride bıraktığımız Kurban Bayramı’nın ardından sahillerde geniş çaplı temizlik çalışmaları başlattı. Erdek ve Ocaklar Sahillerinde kıyı ve kıyıya yakın deniz alanları temizlendi.
Geride bıraktığımız Kurban Bayramı’nda 5 günlük tatili değerlendiren yerli turistlerin akın ettiği Balıkesir sahillerinde temizlik çalışmaları başlatıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı’na bağlı Kıyı ve Sahil Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekiplerinin rutin olarak belirli periyodlarda gerçekleştirdiği temizliğin yanı sıra, bayram yoğunluğunun ardından geniş çaplı temizlik çalışmaları başlatıldı.
DENİZDEN BİRÇOK ATIK MADDE ÇIKARILDI
Erdek ve Ocaklar Sahillerinde kıyı ve kıyıya yakın deniz alanlarında temizlik çalışmalarını sürdüren ekipler; deniz dibi temizliği, çöp toplama, süpürme ve yosun temizliği gerçekleştirdi. Denizden; plastik ürünler, naylon poşetler, kuruyemiş ambalajları ve cam şişeler gibi birçok atık madde çıkarıldı. Toplanan çöpler, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı katı atık bertaraf tesislerine gönderildi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şehrin farklı noktalarındaki plajlarda belirli aralıklarla temizlik çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.


2019-08-17



3189 kez okundu