BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Sahte komiserleri jandarmanın dikkati yakalattı

BALIKESİR’in Bigadiç ilçesi kırsalında aynı taksiyi 4 kez gören Jandarma ekipleri durumdan şüphelendi. Takside 78 yaşındaki İ.G. isimli şahıs evinde komiserlerin para beklediğini söyledi. Operasyon düzenleyen Jandarma ekibi, sahte komiserleri yakaladı.

Bigadiç İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipleri Bigadiç ilçesi ile kırsal Yukarıçamlı önleyici kolluk çalışmaları sırasında aynı taksinin dördüncü kez geçmesinden dolayı şüphelendi. Trafiğin fazla işlemediği yolda Jandarma ekipleri kimlik kontrolü için aracı durdurdu. İ.G.’nin (78) panik halinde olmasından şüphelenen Jandarma, nereye gidip-geldiklerini sordu.

‘BAŞKOMİSER ARADI, KOMİSERLER EVDE’

İ.G. isimli şahıs kendisini Başkomiser olarak tanıtan bir kişiyle görüştüğünü adının altın hırsızlığı olayına karıştığını anlattığını söyledi. Sonrasında Yukarıçamlı mahallesinde bulunan evine 2 komiserin geldiğini ve bankadan çektiği 12 bin TL’yi verdiğini söyledi. İ.G. “Bana paranın yetmeyeceğini ve bankada bulunan 30 bin TL’yi de getirmemi söylediler. Parayı götürüyorum” dedi. Dolandırıcılık olayı karşısında hemen operasyona başlayan jandarma ekibi, İ.G.’nin bulunduğu taksiyi takibe aldı.

İ.G.’nin evinin önünde bekleyen sahte komiserler jandarma aracını görünce kaçmaya çalıştı. Çevrede güvenlik önlemleri alan jandarma ekipleri kendisini komiser olarak tanıtan H.A. ve M.A.’yı gözaltına aldı. Şahısların üzerinde yapılan aramada bulunan 12 bin TL Cumhuriyet Savcısının talimatı İ.G.’ye teslim edildi. Jandarma da sorgusu tamamlanan H.A. ve M.A. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Kepsut Kapalı Cezaevine gönderildi. Fatih Emrah ERDOĞAN
2019-03-094234 kez okundu