BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen Minikler Satranç İl Birinciliği müsabakalarında başarılı olan öğrencilere düzenlenen törenle madalya ve ödülleri takdim edildi.
13 Mart 2019 Çarşamba günü Şehit Turgut Solak Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine; Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Aksoy, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, veliler ve öğrenciler katıldı.
709 ilkokul öğrencisinin katılım gösterdiği satranç müsabakalarına velilerin de ilgisi büyüktü.
HAYATTA HER ADIMINIZ, HER HAMLENİZ DOĞRU OLSUN
BENGİ projemizin en önemli adımlarından biri sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler diyerek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Öğrencilerimizin, akademik başarının yanı sıra sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerde de en önde olmaları bizim en büyük hedeflerimizden biri. İki yıldır bu amaç doğrultusunda ilkokul birinci sınıflardan başlamak üzere öğrencilerimizi satrançla buluşturarak onların doğru ve çabuk düşünme; olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştirmeye gayret gösterdik. “Doğru Hamlede Buluşalım” sloganı ile çıktığımız bu yolda çok güzel neticeler aldık. Almaya da devam ediyoruz. İnşaallah hayatta her adımınız, her hamleniz doğru olsun. Hep doğru hamlelerde buluşalım…
Bu festival havasındaki ödül töreninin hazırlanmasında büyük emekleri olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu’na ve değerli mesai arkadaşlarına, koordinatör öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.
Ödül töreni; Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Aksoy, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu’nun dereceye giren öğrencilere madalyalarını takdimi ile sona erdi.

2019-03-154169 kez okundu