BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Satrançta Şampiyon Altıeylül Belediye Spor

2017 Balıkesir Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvalarında kulübümüz Küçükler de il birincisi, Yıldızlar da il ikincisi olarak iki kupayla turnuvadan ayrıldı.
Altıeylül Belediye Spor Kulübü Küçükler Satranç Takımımız son iki yılın şampiyonu olarak başladığı turnuvaya bu yılda il şampiyonı olarak tamamladı.
2017 Balıkesir Küçükler ve Yıldızlar Satranç Takım Turnuvaları 24-25-26 Mart 2017 tarihleri arasında Balıkesir Gençlik ve Spor Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Elifnaz Akat, Simay Gül Ceylan, Sümeyye Çetin, Mehmet Gül, Tunay Arda Ceylan ve Burak Arda Yıldırım'dan oluşan Küçükler Satranç Takımımız üçüncü kez şampiyonluğa ulaşarak büyük bir başarıya imza attı.
Yıldızlar Takımımız Da İkinci...
Yıldızlar da ise son iki yılın şampiyonu olan takımımız bu yıl turnuvayı ikinci olarak tamamladı.
Yılmaz Yaman, Mehmet Efe Kesgin, Emir Serhad Akat, Yaman Ege Bizsan ve Tayfur Durlanık'tan oluşan Kulübümüz Yıldızlar Satranç Takımı da 2017 Balıkesir Yıldızlar Satranç Takım Turnuvalarında ikinci oldu.
Altıeylül Belediye Spor Kulübü satranç antrenörü Nizamettin Güngör; sporcularının üçüncü kez il şampiyonluğuna ulaşarak yeni bir başarıya imza attıklarını belirtti.
Güngör “Her iki takımdaki öğrencilerimi başarılarından dolayı bir kez daha tebrik ediyorum. Zirvede olmak kolay iş değil, sporcularımızın yüreğinize sağlık, çok iyi mücadele ettiler. Her geçen gün başarılarına bir yenisini ekleyen sporcularım ilimiz satrancında çıtayı yükseltmeye devam ederek bir çok sporcuya da örnek olmaya devam ediyorlar. Sporcularımızın 23-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Çorum'da gerçekleştirilecek olan 2017 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Takım Turnuvalarında ilimizi en iyi şekilde temsil edeceklerini inanıyorum. Bizlere desteklerinden dolayı başta sporcularımın aileleri olmak üzere kulübümüz Altıeylül Belediye Spor Kulübüne teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan'dan Kutlama
Altıeylül Belediye Spor Kulübü Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman, "Kulübümüz satranç sporcuları başarıları ile bizleri gururlandırmayı devam ediyor. İlimiz de satranç adına birçok ilke imza atan sporcularımızı ve antrenörümüz Nizamettin Güngör'ü tebrik ediyorum. Bu yılki Türkiye Satranç Şampiyonasında da ilimizi başarı ile temsil edeceklerdir. Sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum" dedi.


2017-03-291260 kez okundu