BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

“Şimdi onları dinleme zamanı”

İda Bilinci Kültür Sanat Derneği, Hıdırellez Şenlikleri kapsamında Kazdağlarında 3 gün süren Makro Endemikler Foto Safari den sonra Edremit Faruk Serpil Parkında bölge sanatçıları ve Roman müzik gruplarının sahne aldığı bir Açık Hava Konseri düzenledi.
Konserde bölgemizin sanatçılarını bir araya getiren İda Bilinci şimdiye kadar konser sahnelerinden uzak tutulan ötelenen Roman Müzik gruplarına da sahnede yer vererek toplumsal birleşmenin örneğini gösterdi. Roman vatandaşlarımızın da sosyal yaşam içinde yer almaları gerekliliğine inanan Dernek özellikle Halk Ozanlarını ve Roman müzik gruplarını bir araya getirerek Açık Hava Konseri’ne de ‘Şimdi onları dinleme zamanı’adını verdi.

İda Bilinci Derneği Hıdırellez Şenliği kapsamında Foto Safari ve Açık hava Konserini gerçekleştirmesinin ardından bir de Hıdırellez Lokma Hayırı yaparak vatandaşlara dağıtıldı. Dernek Başkanı Çiğdem Gökçek; “Kadim bir Türk geleneği olan Hıdırellez Kutlamalarının geleneksel hale getirilmesi için önümüzdeki yıllarda da Hıdırellez Şenliklerinin düzenlenecek ve giderek bölge tanıtımına katkı sağlayacak geniş çaplı bir festival haline getirmek için çalışmalarımız sürecektir” dedi.
2015-05-113967 kez okundu