BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

'Sizin Enerjinize İhtiyacımız Var'

Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin 2017 Yılı Faaliyet Tanıtım Programı ve Genç Liderler Akademisi Lansmanı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın katılımıyla Necati Bey Eğitim Fakültesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Narlı'nın da katıldığı Faaliyet Tanıtım Programı'nda gençlere seslenen Başkan Yücel Yılmaz, gençlerin hayal ederek geleceğin altyapısını oluşturduğunu söyledi. Gençlik Meclisi'nin çalışmalarının siyasi görüş değil; tamamen insan, sanat, eğitim ve spor odaklı olmasını isteyen Yılmaz, "Demokrasi, gençlik ile başlıyor. Şehrimizin sizlerin enerjisine çok fazla ihtiyacı var. Çünkü bu memleket hepimizin" şeklinde konuştu.
Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin Türkiye Kent Konseyleri Birliği'nde 4 isimle Türkiye'yi temsil eden tek Gençlik Meclisi olduğunu söyleyen Gençlik Meclisi Başkanı Kerim Gülgönül, "Sosyal dokunuşlarla, Balıkesir'de gençlik adına sivil bir inisiyatif almış, 'benim kent için söyleyeceklerim var, benim gençlik için düşüncelerim var' diyen gönüllü gençlerin katılımıyla oluşan Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Balıkesir ve Türkiye'de hak ettiği noktaya ulaşmış ve dikkatle takip edilir hale gelmiştir" dedi.
Güzel ve enerjik bir topluluk ile birlikte olmaktan dolayı memnun olduğunu söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gönüllülük esasıyla gerçekleştirilen işlerde muhteşem sonuçlar alındığını belirtti. Hedefi ve iddiası olan insanların sonuca ulaşabildiğini ifade eden Yılmaz, "Bizim bir iddiamız, bir hedefimiz var. Gençlerimiz ile birlikte bu şehir için dertlendik. Şehrimizin sorunlarını biliyoruz, bunlarla ilgili temel çalışmaları da yapıyoruz" dedi.
Şehrin sakinleri değil sahipleri gibi hareket ederek, şehre değer katmak için mücadele ettiklerini söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, "Balıkesir'imiz üniversitesiyle, öğrencisiyle çok daha güçlü olabilir. Biz, Balıkesir'i kendini daha iyi ifade edebilen bir şehir haline dönüştürmek istiyoruz. Bu noktada gençlik bizim her şeyimiz. Gençlerle birlikte düğmelerimizi doğru iliklemeyi başarırsak bu şehir, bambaşka bir şehir olur" açıklamasında bulundu.
Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin yaptığı çalışmaları önemsediğini belirten Yılmaz, "Belediye olarak var olanı yönetmeye çalışıyoruz. Sizlerse hayal edip geleceğin altyapısını oluşturuyorsunuz. Ben istiyorum ki bu noktada çoklu zeka ve yönetişim kullanılsın. Her türlü fikir değerlendirilsin ve sentezlensin. Siyasi görüş odaklı değil; tamamen insan, sanat, spor ve güzellik odaklı olsun. Çünkü bu memleket hepimizin" şeklinde konuştu.
Herkesin farklı düşünce ve beklentilerinin olabileceğini kaydeden Yılmaz, Karesi Kent Konseyi ile her kesimden ve her yaştan insanlarla birlikte çalıştıklarını belirtti. Gençlik Meclisi'nin Türkiye'de iddialı olması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, "Çünkü demokrasi gençlik ile başlıyor. Yetişkinler zaten bir taraf olmuş. Tecrübelerin paylaşımı çok önemli. Şehrimizin sizlerin enerjisine çok fazla ihtiyacı var. Gençlerin çalışmalarını her zaman destekleyeceğimizin sözünü veriyor, burada bulunan arkadaşlarımıza kapımızın her zaman açık olduğunu söylemek istiyorum" dedi.

2017-02-202969 kez okundu