BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÇIĞIR AÇTIK

5 YILDA NERDEYSE İLÇE NÜFUSUNUN ÜÇ KATI HASTAYA SAĞLIK HİZMETİ VERİLDİ.
Burhaniye Belediyesi sosyal belediyecilik alanında yaptığı projelerle adeta çığır açarak birçok kente örnek oldu. 5 yılda toplam 167 bin 537 kişiye el uzatan Burhaniye Belediyesi nerdeyse ilçe nüfusunun üç katı hastaya sağlık hizmeti verdi.

Burhaniye Belediyesince yürütülen sosyal belediyecilik alanında hasta yardımları, evde bakım, hasta nakil hizmetleri ile yaşlı ve yatalak hastalara yönelik çalışmalar yapılıyor.
Sağlık İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında kendine bakamayacak durumda olan vatandaşların sağlık ekipleri aracılığıyla, evlerinde düzenli olarak ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılanıyor. Ayrıca senelerdir evinden dışarıya çıkmamış ihtiyaç sahiplerini tespit eden ekipler, belediye sosyal tesislerinde güzel vakitler geçirmesini sağlıyor. Bunun dışında hasta ve yatalak hastalara yönelik teşhis ve tedavi sonrası sağlık bakımlarını da yapan Burhaniye Belediyesi sağlık ekipleri, ihtiyacı olan hastalar için da havalı yatak, hasta bezi, hasta maması, erzak gibi yardımlar yaparak ihtiyaçlarını karşılıyor.
Evinden hastaneye kendi imkânları ile gidemeyecek durumda olan hastaları belediyeye ait hasta nakil araçları ile hastaneye götürüp tedavilerinin ardından tekrar evine bırakılıyor.
5 yılda toplamda 24 bin 128 vatandaşa hizmet verdiklerini kaydeden Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Sağlık hizmetleri birimimiz tarafından ihtiyacı olan vatandaşlarımızın belediye tabipliğimizde ve sağlık ocaklarımızda muayenelerini ve tedavilerini yaptırdık. Enjeksiyon, pansuman, kan grubu tayini, kan şekeri ve tansiyon ölçümü, gibi konularda hizmet verdik. Bu hizmetlerimizi yaparken de sağlık ocaklarına gidemeyecek durumda olan hastalarımıza yönelik olarak evde de ücretsiz olarak yerine getirdik. Bu kapsamda toplamda 123 bin 409 vatandaşımıza hizmet verdik” dedi.
Burhaniye Belediyesi olarak maddi imkanı olmayan yaşlı ve yatalak hastalara yönelik ev temizliklerini düzenli olarak yaptıklarını da bildiren Başkan Uysal kişisel temizliğini yapamayan veya yapamayacak olan vatandaşların tüm ihtiyaçlarını Burhaniye Belediyesi olarak karşıladıklarını söyledi.

2019-03-183562 kez okundu