BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Su faturaları turizmcilerin gündeminde

Ayvalık Ticaret Odası (ATO) salonunda bir araya gelen turizmciler, su fiyatlarındaki sorunun çözümü için İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nden yardım istedi.

Hatice Arga yönetimindeki Ayvalık Otel ve Pansiyoncular Derneği üyeleri, turizm sezonu öncesi başta yüksek su faturaları olmak üzere, altyapı, ulaşım gibi sorunlarını masaya yatırdı. İl Kültür turizm Müdürü Mustafa Çaltı, İlçe Emniyet Müdürü Ali İhsan Avcı’nın hazır bulunduğu toplantıya davet edilmelerine karşın Ayvalık BASKİ yöneticilerinin katılmadığı gözlendi.

Toplantıda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Çaltı, kısa bir süre önce Edremit’te gerçekleştirdikleri sezon öncesi yapılan kapsamlı turizm toplantısında Körfez Havaalanının uluslararası seferlere açılması, havaalanından ilçelere servis hizmeti ve işletmelerin su elektrik indirim taleplerinin rapor halinde ilgili birimlere iletildiğini söyledi.

Çaltı, “Bakanlık Tanıtım Genel Müdürlüğü’nün ana sponsorluğunda bölgemizde İsviçre’den 33 seyahat yazarını ağırladık. Bakanlık olarak bölge turizminin gelişmesi için her türlü çalışmayı yürütüyoruz” dedi.
Bakanlık yardımıyla Küçükköy’ün altyapı sorunu giderildiğini hatırlatan Çaltı, “Şu anda gündemimizde Ayvalık merkez var. Bunun için de bakanlığımıza 2 milyon maliyetli bir proje sunulmuş. Ayvalık’ın altyapı sorununa uzun vadeli çözüm aranıyor. İşletmelere elektrik su indiriminden ise ancak bakanlık belgeli tesisler yararlanabiliyor. Diğer işletmelerin durumu beni aşar. Bir komisyon oluşturup konu hakkında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşüp çözüm isteyebilirsiniz.” tavsiyesinde bulundu.
2015-06-18



4555 kez okundu