BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

TULUMBACILAR PARKI AÇILIŞINDA BAYRAM HAVASI ESTİ

Burhaniye Belediyesi tarafından Bahçelievler Mahallesinde yeni yapılan Tulumbacılar Parkının ve Burhaniye Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanış Dernek Binasının açılışı, büyük katılım ile gerçekleşti.
Burhaniye’nin en büyük Mahallelerinden bir tanesi olan Bahçelievler Mahallesinde, yaklaşık 6 bin metrekare alan üzerine yapılan Tulumbacılar Parkı açılışına katılım yoğun oldu. Kaymakam Hüseyin Öner, Balıkesir Ak Parti Milletvekili Adil Çelik, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye protokolü, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda Burhaniyeli katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Günün anlam ve önemine dair konuşmalar ile devam etti. Konuşmaları; Burhaniye Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mehmet Büyük, Ege Karadeniz Dernekleri Federasyon Başkanı Aydın Özyar, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Balıkesir Ak Parti Milletvekili Adil Çelik ve Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner yaptılar.
BAŞKAN UYSAL SÖZLERİNE YER BAĞIŞI YAPAN AİLEYE TEŞEKKÜR İLE BAŞLADI
Parkın açılışında konuşma yapan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal sözlerine ilk olarak sözlerine teşekkürler ile başladı. Parkımızın oluşmasında yer bağışlayarak katkısı olan Suçıkaranlar ailesine teşekkür etmek istiyorum diyen Başkan Uysal “Parkımızın yapıldığı alanı belediyemize bedelsiz bağışlayarak bu güzel eserin oluşmasına katkı sundukları için minnetlerimi sunuyorum. Bu vesileyle parkımıza adını veren Burhaniye’mize yıllarca hizmet vermiş ve Tulumbacı lakabıyla tanınan Mehmet Suçıkaranlar’a Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
SOSYAL TESİSLERİMİZİ 21’E ÇIKARDIK
Tulumbacılar Parkımız toplamda 6.600 m2 alan üzerine kurulmuştur. İçinde otopark alanı, fitness aletleri, spor alanları ve yeşil alanları barındıran Tulumbacılar Parkımızda bir de yeni kafeterya oluşturduk diye belirten Başkan Uysal sözlerine “Kafeteryamızı Burhaniye Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine tahsis ettik. Böylelikle Bahçelievler Mahallemiz için yeni, nezih ve kullanılışlı bir alan daha oluşturmuş olduk. Bu yapılan yeni kafeterya ile Burhaniye’miz genelinde beş yılda yaptığımız sosyal tesis alanı sayısını ise 21’e çıkarmış olduk. Ağacıyla, toprağıyla, yağmuruyla, rüzgarıyla tabiata ne kadar saygı duyar, çevremizde ona ne kadar çok yer ayırırsak hep birlikte geleceğimize o derece güvenle bakabiliriz. Bu sebeptendir ki Burhaniye’mizde 5 yıl boyunca yeşil alanlarımızı arttırmaya önem verdik. 42 adet parkı Burhaniye’mize kazandırırken kişi başına düşen yeşil alan miktarını %66 arttırdık.
BAHÇELİEVLER MAHALLESİNE HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERDİK
Burhaniye’nin en büyük mahallesi olan Bahçelievler Mahallesine bugüne kadar gösterilmemiş önemi gösterdiklerini ve hakkettiği hizmeti getirdiklerini vurgulayan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “5 yıl içerisinde toplamda 34 bin m2 parketaş, 39 bin m2 sathi kaplama ve sıcak asfalt yol yaptık. Yeni bir Sağlık Ocağı yaparak Aile Hekimliğine tahsis ettik ayrıca Belediye Sağlık Kabinimizde toplamda 5 bin vatandaşımıza sağlık hizmeti verdik. 20 bin m2 park ve yeşil alan düzenledik. Yeni bir halı saha yaptık. Ve yeni dönemde, Bahçelievler Pazaryerimiz için yeni ve modern bir kapalı pazaryeri planlarını hazırladık. Halkımız yeniden teveccüh gösterir ve bizlere şehrimizi tekrar emanet ederse Kapalı Pazaryeri ve Gençlik Merkezini kapsayan çok amaçlı kullanım alanını mevcut pazaryerimizin bulunduğu yerde inşa edeceğiz.
SİYASETİ BİR KENERA BIRAKARAK HİZMET İÇİN ÇALIŞTIK
İlçemizde göreve gelmeden önce verdiğimiz sözlerin birçoğunu yerine getirdik ve getirmeye de devam ediyoruz diye belirten Başkan Uysal “Siyaseti ve siyasi kimliğimizi bir kenara bırakarak, hiç kimseyi ötekileştirmeden tüm halkımıza hizmet için çalıştık. Burhaniye’mizin ekonomisini ve geleceğini kalkındıracak projelerimizi hayata geçirdik. Zira; az önce de belirttiğim gibi biz siyasi kimliğimizi bir kenara bırakarak, “Halka hizmet Hakk’a Hizmet”tir anlayışı ile bu kutsal görevi yürütüyoruz. Bu anlamda, hiçbir işin önüne engel koymadık! Siz değerli vatandaşlarımızın yararına olan ne varsa her şeye evet dedik, ivedilikle yerine getirdik ve yerine getirmeye de devam edeceğiz… Egolarımızı bir kenara bırakarak halkımızı kucakladık, ayrım yapmadan Burhaniye’mizin geleceği için çalıştık! Siyaset yapmadık! Burhaniye için yararlı olan neyse, herkesin fikrine saygı duyarak çalışmalarımızı o yönde ilerlettik. Bazılarının algı yaratma faaliyetleri sonucu oluşan şartlanmışlıklardan kurtularak meselelere doğru yerden ve objektif bakarak çözüm bulduk! Bizim derdimiz ve sevdamız olanca gücümüzle, vatandaşımıza hizmet etmektir. Burhaniye’mizi daha yaşanabilir, daha modern bir hale getirmektir” dedi.
BAŞARILI SPORCULARA ÖDÜL VE MADALYA TAKDİM EDİLDİ
Konuşmaların ardından Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi ve Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Horon Ekibi gösterilerini sundular. Gösterilerin ardından Burhaniye’den çeşitli spor dallarından başarı elde etmiş sporculara Kaymakam, Milletvekili, Belediye Başkanı, Dernek Başkanı tarafından madalya ve hediye takdim edildi. Dernek başkanı Büyük Belediye Başkanı Necdet Uysal’a da desteklerinden dolayı bir plaket takdim etti.
PARK VE DERNEK BİNASI TÜM PROTOKOL TARAFINDAN AÇILDI
Gösteri ve ödül töreni ardından tüm protokol ve çocukların katılımıyla dernek binası ve parkın açılışı yapıldı. Açılıştan sonra Kemençe sanatçısı Mustafa Kuvvetli’nin küçük bir dinletisiyle katılan misafirler horon teptiler.

2019-03-033486 kez okundu