BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

UCİM Derneği’nden dünyada ve Türkiye’de bir ilk !Okul öncesi ve ilköğretim birinci sınıf öğrencilerine, dünyada ve Türkiye'de ilk kez LEGO®️ Education çözümleri ile mahremiyetin ve çocuk haklarının anlatılacağı "Bedensel Söz Hakkım" eğitiminin ilki; İstanbul TEV Abdullah Nezahat Erboz İlkokulu'nda, UCIM Derneği ve LEGO®️ Education Türkiye Distribütörü Teknokta iş birliğinde gerçekleştirildi.

T.C.Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından AB desteği ile uygulanan ve Sivil Toplum Destek Programı’nın III. Dönemi kapsamındaki “Güçlü UCİM, Güçlü Çocuklar” projesinde yer alan eğitim faaliyetlerinden biri olan etkinliğin ilk uygulamasına; UCIM Derneği AB Proje Eğitim Koordinatörü Mehtap Gür, LEGO®️ Education Akademi Eğitmeni Sera Yöndem, AB Proje Eğitmeni Çağatay Çakmak, UCIM İstanbul Psikoloji ve Rehabilitasyon Sorumlusu ve AB Proje Eğitmeni Burak Emre Kadak ve UCIM İstanbul Hukuk Koordinatörlerinden Avukat Emel Yıldırım katıldı.

Eğitime katılan öğrenciler, çocuk hakları başlığından yola çıkılarak; kendi duygularını ifade edebilme, özel alanlarını farketme, güvenli oyun oynama, sır saklamama ve güvenlik çemberi oluşturma konularında uzman psikolog ve eğitimciler tarafından projeye özel hazırlanan içeriklerin yer aldığı eğitimi oyun oynayarak deneyimlediler.

Aynı anda ebeveynler de eşzamanlı gerçekleştirilen farklı bir oturumda; UCIM İstanbul Hukuk Koordinatörü Avukat Emel Yıldırım'dan "Çocuk Hakları ve Çocuk İstismarı"nın hukuksal boyutunu, Psk. Buse Göçmen'den ise psikolojik boyutunu dinleyerek, istismarın psikolojik boyutu ve çocuk mahremiyeti hakkında detaylı bilgi sahibi oldular. LEGO®️ Education çözümleri ile beden güvenliği eğitimi, proje kapsamında dört farklı ilde daha gerçekleştirilecek.


2021-10-19621 kez okundu