BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Zeytin Çekirdekleri yine büyüledi.

Ayvalık Belediyesi’nin en büyük ve ödüllü sosyal sorumluluk projesi olan “Zeytin Çekirdekleri” yaz kampı sona erdi. 5 günlük kampa katılan 17 okuldan 125 çocuk, Ayvalıklılara bir konser verdi.
Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yürütülen “Zeytin Çekirdekleri Projesi dahilinde 17 okuldan çocuklar, ” 29 Haziran- 4 Temmuz 2015 arasında katıldıkları yaz kampı sonrasında bir konser verdi.
Ayvalık Belediyesi Yazlık Düğün Salonunda Kadıköy Belediyesi Proje Koordinatörü Yeşim Altınay yönetiminde gerçekleşen konserde Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve ilçe esnafından oluşan koro “Ayvalık Çarşı” isimli Ayvalık’ı anlatan bir şarkıyı çocuklarla birlikte seslendirdi.
Konser nedeniyle bir konuşma yapan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer Ayvalık’ın her yerinden, ilçedeki her okuldan geçen yıl 150 çocukla “Zeytin Çekirdekleri Projesine başladıklarını belirterek şunları söyledi;
“Hakikaten büyük bir aile olduk. Gönüllüler üzerine kurulmuş ve Ayvalık Belediyesinin bazı personelleriyle, mesai arkadaşlarımla beraber bu projeyi yürütüyoruz. İnşallah uluslar arası bir hale gelecek bu proje. Bu yaz bir de yaz okulu olacak. Ülkemizin en nadide üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesi de bu işe el attı, bize destek veriyor. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri gelecekler bizim zeytin çekirdekleri ile beraber olacaklar ve bilgilerini paylaşacaklar. Bu projedeki çocuklarımızın gelişmeleri daha farklı olacak. Hayata daha farklı bakacaklar, daha iyi görecekler, topluma daha faydalı olacaklar diye düşünüyoruz. Bu kaynaşmayı Ayvalık’ın bütün coğrafyasında yaşatacağız. Çocuklarımız şarkı söylüyorlar, dans ediyorlar, tiyatro oynayacaklar. Burada her türlü eğitimi alıyorlar. Dostluğu, paylaşmayı öğreniyorlar. Okuldan arta kalan zamanlarında çok güzel eğitimler alıyorlar, enstrüman çalar hale geldiler. Projenin oluşmasında ve gelişmesinde büyük emekleri olan Gül Gürsoy ve Yeşim Altınay’a çok teşekkür ediyorum.”
Daha sonra Zeytin çekirdekleri projesinde yer alan çocuklar keman ve çello çaldı, şarkı söyledi. Kadıköy Belediyesi’nden gelen bir ekip de 126 çocukla birlikte bir dans gösterisi sundu.
Etkinliğe gelenler, çocukların gösterilerini büyük bir ilgiyle izlediler ve ayakta alkışladılar.
Gösterilerin sonunda Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, hazırlanan sertifikaları 5 günlük “Zeytin Çekirdekleri Yaz Kampı”na katılan çocuklara verdi.
Etkinlik sonrasında Ayvalık Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan iftar yemeği davetlilere ikram edildi.
2015-07-074350 kez okundu